WADY SCHODÓW DREWNIANYCH

Posted by seo 12/05/2020 0 Comment(s)

Schody drewniane są preferowane przez właścicieli willi, domów letniskowych i małych hoteli. Przynoszą bardziej tradycyjną atmosferę oraz poczucie domowej przytulności i komfortu. Jednak przed wyposażeniem domu w tego rodzaju schody powinieneś zdawać sobie sprawę z ich głównych wad. Oto one:

Koszt - schody wykonane z impregnowanego drewna są w rzeczywistości jedną z najdroższych inwestycji w domu. Będziesz musiał zamówić impregnowane drewno, a także odlew dla każdej drabiny. Oba elementy są w zasadzie dość drogie. Poza tym praca pracowników lub firmy, którą zatrudnisz na budowę, również będzie słona.
Bezpieczeństwo - schody drewniane mogą być niebezpieczne, szczególnie jeśli masz małe dzieci w rodzinie. Po zamoczeniu lub znacznym uszkodzeniu stają się miejscem, w którym dochodzi do całkiem nieprzyjemnych wypadków. Prawdopodobnie wiesz, że spadanie po drewnianych schodach czasami powoduje poważne obrażenia i obrażenia.
Łatwe uszkodzenie - z drugiej strony drewniane schody łatwo ulegają uszkodzeniu i dość często konieczne jest wykonanie prac konserwatorskich. Nie są tak wytrzymałe jak metalowe schody, a jednocześnie są podatne na różne wpływy. Zawsze należy chronić je przed wysoką wilgotnością i niekorzystnymi temperaturami. Z tych powodów przed instalacją drewnianych schodów należy bardzo uważnie rozważyć warunki panujące w domu.
Trudna konserwacja - oprócz izolacji przed wilgocią i niekorzystnymi temperaturami, utrzymanie drewnianych schodów wymaga szeregu innych czynności. Ze względu na organiczne pochodzenie drewna jest ono podatne na ataki pleśni, grzybów niszczących drewno i owadów. Dlatego należy go regularnie traktować odpowiednimi produktami, aby zmaksymalizować ochronę konstrukcji.
Więc znasz już główne wady drewnianych schodów, z którymi możesz mieć do czynienia. Jeśli twój dom nie spełnia niezbędnych warunków lub nie możesz sobie pozwolić na taką konserwację, masz bardzo dobrą alternatywę. Schody metalowe są z czasem znacznie bardziej wytrzymałe i nie wymagają tak dużej uwagi. Zamów je, a będziesz mile zaskoczony!

Spójrz na nasze schody metalowe zewnętrzne!

Leave a Comment