WŁOSKI STYL I ŻELAZO

Posted by seo 12/05/2020 0 Comment(s)

Eleganckie żelazne schody łączą dwa piętra tego domu w Mediolanie, autorstwa Roberto Murgii i Valentiny Ravary. Dwaj architekci odrestaurowali stary budynek i przekształcili go w piękny nowoczesny dom. Na pierwszym piętrze znajduje się salon na otwartym planie, a na piętrze jest sypialnia.

 

Żelazne schody biegną wzdłuż jednej ze ścian domu. Zawiera zygzakowatą ramę i rurową balustradę. Ma na celu ułatwienie widoku całej nieruchomości. Według Roberto Murgii kolejnym przydatnym celem tego rodzaju schodów jest to, że wpuszczają światło, dzięki czemu atmosfera wewnątrz pomysłu staje się świeższa i przyjemniejsza.

 

Jednak w nieruchomości kryją się inne ciekawe tajemnice wewnętrzne. Płytki cementowe, które składają się na podłogę salonu, są wykonywane ręcznie. Są kolorowe w odcieniach niebieskiego i białego, z których każdy różni się nieznacznie od innych. To sprawia, że ​​ogólny obraz jest dość kolorowy i kolorowy.

 

Niespodzianki trwają na drugim piętrze. Tam podłoga jest wykonana z drewnianych desek, a następnie pomalowana na biało, aby idealnie pasowała do ścian i mebli. A same meble zajmują bardzo mało miejsca. Umieszczono tylko najbardziej potrzebne rzeczy do jednej sypialni - łóżko, kilka krzeseł (zaprojektowany przez Gaetano Pesche). I oczywiście dwa duże obrazy, które idealnie pasują do eleganckiego i wyrafinowanego stylu domu.

 

Nasza wycieczka kończy się w łazience, która podobnie jak inne pokoje jest wykonana ze wspaniałym smakiem. Jego ściany są wykonane z tych samych cementowych płytek, które zastosowano w salonie. W postaci wykwintnych sześciokątów i eleganckich niebiesko-białych odcieni sprawiają, że widok jest więcej niż niesamowity. Można nawet powiedzieć, że łazienka jest ostatnim akcentem, który potwierdza ideę tej wyjątkowej nieruchomości jako współczesnego dzieła sztuki.

 

Nie tylko żelazo, ale także inne metale najlepiej pasują do wystroju wnętrza. Jeśli chcesz się o tym przekonać, zamów metalowe schody do domu, a efekt końcowy będzie bardzo mile zaskoczony.

Spójrz na nasze schody zewnętrzne!

Leave a Comment