SCHODY METALOWE WE WŁOSZECH

Posted by seo 12/05/2020 0 Comment(s)

Jedziemy do Mediolanu, gdzie mieszkanie oczaruje nas innym wnętrzem, zainspirowanym przez włoskiego architekta Francesco Librizi.

Metalowe schody mają prowadzić na nowe najwyższe piętro w tym niedawno odnowionym domu.

Przed remontem małe mieszkanie składało się tylko z dwóch pokoi, zbudowanych w odległych latach XX w. Ale architekt wpadł na pomysł, aby zrobić kolejny poziom, ponieważ pozwala na to wysokość sufitów.

Metalowe schody o szerokości 14 mm umieszczone są na rusztowaniu przypominającym wieżę. Dla większej stabilności u podstawy schodów przykręcone są sześciokątne płyty betonowe, które zakrywają podłogę.

Mała przestrzeń zlokalizowana w starym budynku z dwoma pokojami i łazienką nie sugeruje, że można ją przekształcić w luksusowe studio. Wysokie sufity były wówczas typowym śladem konstrukcji. Ale to w nich Librizi znajduje niszę do stworzenia.

Rusztowanie schodowe jest interesującym podejściem, gdy masz ograniczoną przestrzeń. Może nie jest to jedna z najwygodniejszych konstrukcji, ale zapewnia więcej miejsca, co dla takiego obszaru jest najlepszą możliwą opcją.

 

Dodatkowy pokój, umieszczony obok poddasza, jest nową sypialnią dla przyszłych mieszkańców mieszkania. To zwalnia więcej miejsca i tworzy wizualnie większą przestrzeń - ściany są pomalowane na biało. Podłoga jest w ciemniejszym odcieniu. Kontrast ten wzmacnia efekt lekkich ścian i daje gotowy wygląd i pożądany efekt.

Spójrz na nasze schody zewnętrzne metalowe!

Leave a Comment