Schody metalowe

Schody Metalowe

 O schodach metalowych

Schody metalowe należą do najpopularniejszych i najczęściej używanych rozwiązań do łączenia różnych poziomów w nowoczesnych domach, budynkach biznesowych i użyteczności publicznej. Dzięki materiałowi, z którego są zbudowane, mają one wiele zalet - szybki i łatwy montaż, stabilność i wytrwałość z upływem czasu, niemalże bezproblemowa konserwacja. Poniżej w dalszej części tekstu, dowiecie się Państwo nieco więcej o każdej z zalet schodów metalowych wymienionych powyżej.Wcześniej jednak zobaczymy, na jakie rodzaje są podzielone i który z tych rodzajów stanowi najlepszy wybór w zależności od specyficznych cech i charakterystyk konkretnego budynku.

 

Proste i spiralne schody metalowe - podstawowe informacje

Zgodnie ze swoją najważniejszą klasyfikacją, schody metalowe są podzielone na proste i spiralne/kręcone. Proste schody metalowe to zazwyczaj najbardziej standardowe i powszechnie stosowane rozwiązanie, ale spiralne/kręcone schody mają również mają swoje konkretne zalety. Zobaczmy dokładnie, na czym polegają różnice w funkcjach i zastosowaniach obu rodzajów schodów metalowych.


schody-metalowe-1
schody metalowe Oferujemy projektowanie


1.      Proste schody metalowe- proste schody metalowe można spotkań prawie, że we wszystkich rodzajach budynków i budowli. Główną przyczyną stosowania takich schodów jest to, że stwarzają one możliwości wygodnego i bezpiecznego poruszania się po takich schodach. Ograniczają one do minimum ryzyko nieprzewidzianych wypadków w wyniku potknięć, poślizgnięć lub upadków.W tym znaczeniu, takie schody nadają się do montowania i użytku w miejscach odwiedzanych przez osoby bardziej podatne na zagrożenia - dzieci, osoby starsze itp. Z drugiej strony, proste schody metalowe mają klasyczny czysty wygląd, który idealnie wpisuje się zarówno w przestrzeń budynków domowych, jak i w przestrzeń nowoczesnych budynków biznesowych.

2.      Spiralne schody metalowe spiralne schody metalowe są używane najczęściej z dwóch podstawowych powodów. Pierwszy to z powodu nadania czystego i estetycznego wyglądu, ponieważ przy takim stanie rzeczy jest większa możliwość wykazania kreatywności i stworzenia naprawdę wspaniałej wizji budynku lub pomieszczeniu. Istnieją jednak również praktyczne powody wyboru właśnie spiralnych schodów metalowych. Ta ostatnia kwestia jest szczególnie ważne, gdy przestrzeń jest stosunkowo wąska dla montowania prostych schodów metalowych. Właśnie z takich względów spiralne metalowe schody można często zobaczyć w piwnicach, na strychach i innych podobnych obiektach i miejscach.


schody-metalowe-2

schody metalowe SCHODY PROSTE


Jakie są zalety schodów metalowych?

Czas przyjrzeć się także zaletom schodów metalowych, które sprawiają, że są one tak powszechnie stosowane w dzisiejszym świecie. W istocie prawie wszystkie zalety schodów metalowych wywodzą się z materiałów, z których zostały wykonane. Oto co mamy na myśli:

·         Wytrzymałość z upływem czasu - jeśli chodzi o schody metalowe, nie możemy nie wspomnieć o kryterium "wytrzymałości". Metal ma znaczną przewagę pod względem tego kryterium nad innymi najczęściej używanymi materiałami, jak na np. drewno i kamień. Metal nie łamie się, ani nie ulega zniekształceniu, a jednocześnie nie jest podatny na wpływy atmosferyczne (temperaturę, wilgotność itp.). Wybierając metalowe schody do swojego pomieszczenia lub budynku, możesz być pewny, że zachowają one swój doskonały wygląd i stan przez długi okres czasu.

·         Stabilność - tak, oprócz dobrego stanu, metal jest również dość stabilny i może wytrzymać znaczne ciężary, obciążenia i naciski. W tym sensie metal jest idealny zarówno dla osób poruszających się po takich schodach, jak również do przenoszenia różnych ładunków i ciężarów. Schody metalowe stanowią mocny i solidny fundament po którym możesz poruszać się spokojnie, nie obawiając się potencjalnych nieprzyjemnych i nieprzewidzianych zdarzeń.

·         Elastycznność/Plastyczność - jeszcze jedna szczególna zaleta schodów metalowych. Plastyczność poszczególnych metali pozwala na budowanie tego rodzaju konstrukcji w niezwykle różnych kształtach i wzorach. Odpowiednio zastosowane kształty i projekty, które najlepiej pasują do wyglądu i atmosfery określonego budynku lub pomieszczenia. Jak już wspomniano, poszukując oryginalności, kreatywności i efektu estetycznego, użytkownicy są zwykle nastawieni na wybudowanie spiralnych schodów metalowych, których elegancja i design/wygląd dosłownie zapierają dech w piersiach.

·         szybki montaż - szybki montaż w istocie znowu wynika w dużej mierze z elastyczności metalowych drabin i materiałów, z których zostały wykonane schody. Taka elastyczność pozwala na ukończenie całego procesu związanego z montowaniem schodów metalowych znacznie szybciej i łatwiej. Z jednej strony oznacza to, że nie będziecie Państwo musieli przez długi czas przyglądać się swojemu pomieszczeniu lub budynkowi, stojącemu w brudzie i nieporządku, a z drugiej - że zredukujecie Państwo znacznie swoje wydatki na rzecz odpowiedniej firmy lub pracowników.schody-metalowe-3
Schody metalowe SCHODY PRZECIWPOŻAROWE


Schody metalowe – przydatne rady ipraktyki

Na koniec udzielimy kilku przydatnych porad i praktyk związanych ze schodami metalowymi.

Te porady pomogą Państwu pomyślnie zakończyć proces montażu metalowych schodów, jak również ich późniejszej konserwacji. Popatrzcie na to, co muszą Państwo wiedzieć o wspomnianych aspektach:

 

·         Określcie Państwo dokładną wielkość metalowych schodów – to pierwsza rzecz, którą należy zrobić, zanim nastąpi kontakt z wybraną firmą lub pracownikami. Jasność i pewność tego, jakiego dokładnie rozmiaru potrzebują Państwo, pozwoli to uniknąć później niechcianych błędów. Dlatego upewnij się, że dokładnie mierzysz odległość między poziomami podłogi na obu piętrach. Zalecamy przeprowadzanie takiego pomiaru i  tylu wyliczeń, ile razy jest to konieczne, aby być pewnym, że uzyskaliście Państwo naprawdę dokładne i precyzyjne wartości obliczeń.

·         Uważajcie Państwo na lokalizację schodów metalowych - układ schodów metalowych jest kolejnym elementem na który wskazane jest zwrócić szczególną uwagę. Zastosujcie Państwo myśl zarówno praktyczną, jak i estetyczną w tym aspekcie. Nie jest dobrym pomysłem, np. umieszczenie schodów metalowych zbyt daleko od okien i ogólnie od naturalnych i sztucznych źródeł światła. Podczas wchodzenia i schodzenia po schodach musi być wystarczająco wysoka widoczność oraz wskazane jest to, aby schody metalowe wyróżniały się, nadając im w ten sposów jeszcze bardziej eleganckiego i kompleksowego rozwiązania na temat wyglądu przestrzeni.

schody-metalowe-4

Schody metalowe SCHODY KRĘCONE/SPIRALNE


·         Czyszczenie i konserwacja schodów metalowych - Drabiny metalowe są zazwyczaj dość łatwe do czyszczenia i konserwacji. Do czyszczenia wewnętrznych metalowych schodów, wystarczy w większości przypadków lekko zwilżona zwykła ściereczka do wycierania. Jeśli chodzi o metalowe schody zewnętrzne można bezpiecznie użyć do tego celu myjki ciśnieniowej. Dzięki niej brud zostanie całkowicie usunięty i nie będzie trzeba robić nic więcej.

 

Obejrzyj nasz katalog i wybierz najbardziej odpowiedne modele schodów metalowych do swoich budynków i pomieszczeń!
O schodach metalowych
Proste i spiralne schody metalowe - podstawowe informacje
Jakie są zalety schodów metalowych
Schody metalowe – przydatne rady ipraktyki


Schody Metalowe 13
Schody Metalowe 13 - Dowiedz się więcej


Wyświetl:
Sort By:

Schody kręcone/spiralne

Spiralne schody w porównaniu do zwykłych schodów posiadają szereg wizualnych zalet. Zajmują znacznie..

0.00zl

Schody proste

Wykonujemy indywidualne projekty dla schodów prostych. Schody są wykonane ze stali albo ze stali nie..

0.00zl

Schody przeciwpożarowe

Wykonujemy metalowe schody przeciwpożarowe, które są proste albo kręcone/spiralne do zewnętrznego uż..

0.00zl

Schody/stopnie kratkowe

Produkujemy schody kratkowe z profilem/wkładką antypoślizgową zgodnie z DIN 24537. Schody kratkowe p..

0.00zl

Zamówienie - Schody metalowe

Oferujemy projektowanie, wykonanie oraz montaż każdego rodzaju schodów metalowych. Doskonale nadają ..

0.00zl
Schody