PERFORIRANI METALNI STŬLBI ZA POVECHE SVETLINA 45/5000 PERFOROWANE SCHODY METALOWE WIĘCEJ ŚWIATŁA

Posted by seo 12/05/2020 0 Comment(s)

Niestandardowe konstrukcje schodów są coraz bardziej poszukiwanym efektem w każdym domu lub biurze. Kolejnym tego dowodem są metalowe schody znajdujące się w domu szeregowym w Londynie.

 

Perforowane stalowe powierzchnie pozwalają światłu dotrzeć do dowolnego punktu pomieszczenia, a ich widzenie zachwyca.

 

Lokalne studio DBLO Associates korzysta z metalowych schodów w ramach remontu najwyższego piętra mieszkania w pobliżu Radcliffe Square w Kensington. Łączą odnowiony hotelowy taras na dachu z dwiema sypialniami. Powodem jest to, że przednia konstrukcja była dość stroma, wąska i niewygodna do zejścia.

 

Zainspirowani tą wizją architekci stosują ją również tutaj, ale w innej kombinacji. Projekt renowacji klatek schodowych eliminuje te same zagrożenia - wprowadzając do pomieszczenia naturalne światło dzienne i czyniąc go bardziej dostępnym.

 

Wąska przestrzeń była prawdziwym wyzwaniem dla architektów, dlatego tworzą te indywidualne stopnie, które są wystarczająco głębokie i wygodne, aby można je było bezproblemowo użytkować na co dzień.

 

W pełni przeszklona górna część schodów zastępuje poprzednie ściany i drzwi, które prowadziły na taras. Połączenie metalu i szkła przyczynia się do czystego i eleganckiego stylu, który zyskuje tę część mieszkania. Wzbogacona szkłem struktura pozwala na więcej światła docierającego do wnętrza, co podkreślają architekci, wybierając perforowane metalowe schody.

 

Zrealizowany projekt to bardzo lekka konstrukcja, która wypełnia wąską przestrzeń dyskretnymi elementami i naturalnymi liniami. Schody są przymocowane do stalowej podstawy dla dodatkowej ochrony i stabilności, a metalowe schody dopełniają projekt. Ostatnim akcentem są szklane balustrady, które dodatkowo podkreślają nadchodzące światło dzienne i rozpraszają je w przestrzeni.

 

Metalowe schody, choć wstępnie zaprojektowane, zawsze nadają pomieszczeniu indywidualny charakter. Każdy szczegół jest ważny i zmienia poczucie przestrzeni w określonym kierunku. Ważne jest, jakie masz miejsce na klatkę schodową, ile światła może wejść i jak będzie ono łączone z innymi materiałami.

Spójrz na nasze schody zewnętrzne metalowe!

Leave a Comment