METALOWE SCHODY W WĄSKIM KORYTARZU

Posted by seo 12/05/2020 0 Comment(s)

Przedstawiamy częściowo schowane schody ze stalowymi filarami i spawanymi półkami, które architekt David Lebenthal wykonał dla siebie i swojej rodziny.

W Tel Awiwie zaprojektował wąską sekcję, usuwając ścianę z jednej strony i zastępując ją ciekawym ogrodzeniem.

Wybór długiej drabiny dodatkowo podkreśla długość obiektu, a jego położenie pozwala domowi mieć trzy otwarte boki.

 

Metalowe schody mają grubość 12 mm, a cienkie stalowe pręty pokrywają przestrzeń wokół jej zewnętrznej krawędzi i zapewniają niezbędną stabilność.

Duża przestrzeń na parterze - w której znajduje się salon na otwartym planie, jadalnia i aneks kuchenny - ma miejsce na przymocowanie półek przyspawanych do konstrukcji, zapewniając w ten sposób dodatkową sztywność.

Szerokość korytarza na pierwszym piętrze ogranicza zastosowanie półek, tutaj płaskie metalowe panele są przymocowane do pionowych prętów. Zapewniają powierzchnie, do których można przymocować dzieło dzieci za pomocą magnesów.

Część dzienna na parterze kończy się przesuwanymi szklanymi drzwiami, które prowadzą na tył ogrodu i w górę, docierają do sypialni.

Wnętrze zachwyca białymi ścianami i dużymi oknami, które wypełniają przestrzeń światłem dziennym, a widok skierowany jest na otaczający ogród.

  
Głównym celem jest stworzenie czystej przestrzeni, która odzwierciedla klasyczny wygląd domów w Tel Awiwie. Istnieje połączenie betonu, mozaiki i ciemnego metalu.

Dach domu jest oddzielony jako dodatkowa przestrzeń zewnętrzna i ma wbudowany stół wykonany z betonu, na którym rodzina może jeść, w towarzystwie wspaniałego widoku na drugą stronę miasta.

Spójrz na nasze schody metalowe zewnętrzne do samodzielnego montażu!

Leave a Comment