BALUSTRADY METALOWE

Posted by seo 12/05/2020 0 Comment(s)

Schody są zwykle pierwszą rzeczą, którą zauważamy, wchodząc do domu. Za każdym razem, gdy je schodzimy lub schodzimy, doceniamy ich piękno i ergonomię. W otwartych przestrzeniach, gdzie są postrzegane pod różnymi kątami, stają się jeszcze silniejszym punktem centralnym.

 

Detal, z którym ukształtowana jest poręcz schodów, nieuchronnie przyciąga wzrok. Bez względu na to, jak piękne lub niezwykłe, niezależnie od tego, czy będzie ono zbudowane z konstrukcji metalowych, czy nie, nie należy lekceważyć jednej z głównych funkcji poręczy schodowej - jej bezpieczeństwa.

 

Metal jest najczęściej stosowanym materiałem balustrady ze względu na jego wytrzymałość, ciągliwość i spawalność. Balustrady są tak zwymiarowane, aby wytrzymać ciągłe obciążenie około 74 kg / mb lub obciążenie punktowe 90 kg. Balustrady metalowe mogą z łatwością wytrzymać takie obciążenie. W przypadku tralek drewnianych kryteria te są zwykle wysokie. Dzięki temu są bardziej odpowiednie dla rodzinnych budynków mieszkalnych. W porównaniu do balustrad drewnianych, balustrady metalowe mają dłuższą żywotność, więcej opcji projektowania i łatwiejszą konserwację. Metalowe konstrukcje takich balustrad mają praktycznie nieograniczone możliwości projektowe.

 

Poręcz składa się z uchwytu, profili głównych, górnych i dolnych profili poziomych oraz dodatkowych elementów dekoracyjnych umieszczonych między głównymi, które ograniczają prześwit. Nie wszystkie elementy muszą być obecne. Dekoracyjny układ każdego elementu poręczy nadaje charakter całej drabinie. Główne profile - grzbiet balustrady może wystawać ponad główną wysokość i podkreślać zmianę kierunku, schody itp. Ciągły fryz górny wizualnie wydłuża drabinę, a cieńsze profile pionowe sprawiają, że jest ona lżejsza i otwarta.

 

Uchwyt służy do podparcia i stabilności podczas korzystania z drabiny. Pierwszy uchwyt znaleziono podczas wykopalisk w Arabii Saudyjskiej. Jest pochodzenia asyryjskiego.

 

Uchwyty są montowane na stojakach lub bezpośrednio na ścianie. Ich wysokość waha się od 80 do 110 cm. Minimalna odległość od ściany wynosi 38 mm, a średnica zaczyna się od 3,2 cm. Uchwyt nie tylko zabezpiecza drabinę, ale jest również jednym z najważniejszych elementów uzupełniających dekoracyjny styl poręczy.

 

Materiały, z których wykonane są balustrady, mogą być dość różnorodne - aluminium, stal nierdzewna, drewno, mosiądz, szkło, włókno szklane i inne. Połączenie kilku materiałów pozwala na ciekawe rozwiązania. Jednym z głównych kryteriów wyboru materiału na poręcz jest jego trwałość i odporność na warunki atmosferyczne.

 

Stal nierdzewna jest dobrym wyborem ze względu na jej długą żywotność, wytrzymałość i względną lekkość w porównaniu do innych metali. Zachowuje swój blask przez długi czas i jest łatwy do kształtowania. Balustrady stalowe są odporne na zarysowania i nie wymagają specjalnej konserwacji. Doskonale komponują się z drewnem, kamieniem i szkłem. Balustrady stalowe i szklane są w rzeczywistości konstrukcjami metalowymi, które tworzą wrażenie lekkości i przestrzeni. Nowoczesne schody wymagają nowoczesnej poręczy, aby otworzyć przestrzeń zamiast stać się jej częścią. Najczęściej stosowanymi materiałami są stal nierdzewna i szkło. Pozwalają stworzyć nawet najbardziej minimalistyczny design. Nie izolują reszty pomieszczenia, wpuszczają światło i nie przestają patrzeć na zewnątrz. Istnieje wiele skutecznych i pięknych rozwiązań, które często powodują poczucie niestabilności. Stalowe sznurki, kolumny, kwadraty, koła, koronki lub dowolne płynne kształty wykonane ze stali nierdzewnej są obecnie bardzo istotne.

 

Kute żelazo jest ulubionym materiałem na balustrady. Balustrada z kutego żelaza jest wyjątkowo mocną i stabilną metalową konstrukcją. Nie wymaga wiele konserwacji. Dzięki regularnemu czyszczeniu i wysokiej jakości powłoce antykorozyjnej przez dziesięciolecia wygląda jak nowa. Farbę można nakładać na podkład, który dodatkowo ochroni powierzchnię metalu i nada produktowi odpowiedni kolor.
Wady balustrad z kutego żelaza to duży ciężar i trudna naprawa. Wykonanie przedmiotu o tym samym projekcie może być dużym wyzwaniem. Czasami lepszą alternatywą jest całkowite zastąpienie go. Kute żelazo służy do tworzenia rzeźb i innych dzieł sztuki, które mogą poprawić wrażenie retro we wnętrzu. Detale z kutego żelaza mają specyficznego ducha antycznego, bardzo aktualnego dzisiaj.

 

Aluminium jest lekkim i trwałym materiałem. Najczęściej stosuje się go w budynkach o niskim budżecie. Koszty operacyjne konstrukcji metalowych, które składają się na poręcz aluminiową, są podobne do kosztów stali nierdzewnej, ale nie dotyczy to początkowej inwestycji. Zalecany do balustrad, które opierają się na prostych liniach i prostokątnych kształtach.

 

Historycznie mosiądz jest najbogatszym metalem do produkcji balustrad. Wymaga regularnego polerowania, aby zachować złoty połysk. Często pozostawia się charakterystyczną zieloną patynę, która nadaje rustykalny wygląd. Dobrze łączy się z innymi

Spójrz na nasze schody metalowe!

Leave a Comment