WROUGHT IRON MAGIC

Posted by seo 12/05/2020 0 Comment(s)

W przeszłości metalowe ogrodzenia służyły do ​​zamykania głównie obiektów przemysłowych. Od dawna tak nie było. Przywołujesz kolejną nutę przytulności w ogrodzie lub w domu, wybierając przedmioty wykonane z kutego żelaza i innych konstrukcji metalowych z różnymi ornamentami,

 

Dziś coraz więcej właścicieli domów i mieszkań decyduje się na udekorowanie domu, okien domu, balkonu i elewacji budynku elementami żelaznymi i różnymi konstrukcjami metalowymi. Inwestycja w klasyczny materiał jest warta nie tylko ze względu na piękny wygląd, ale także ze względu na żywotność metalu. Właściwie potraktowane i dobrze utrzymane żelazne przedmioty są praktycznie wieczne.

 

Prawie wszystko można wykonać z kutego żelaza - od balustrad balkonowych po bramy ogrodowe i doniczki dekoracyjne. Producenci starają się oferować pojedyncze produkty, które można łączyć z parametrami każdego pomieszczenia. Niektóre z nich są dostarczane w częściach i instalowane na miejscu, a każdy, kto jest bardziej mistrzowski, może sam je złożyć.

 
Inna opcja - zainstalowanie łuków z kutego żelaza na kamiennej ścianie, z jednej strony przyjazny zaprasza gości do domu, ale ściana i tak nie pozwala ludziom oderwać oczu.

 

Kręte schody są szczególnie miłe. Modele z oryginalnymi motywami mogą stać się prawdziwym akcentem architektury wnętrz, a odpowiednio kute żelazo jest wyjątkowo trwałym materiałem.


Każdy element kutego żelaza należy wypolerować specjalnym lakierem: czego dokładnie trzeba się nauczyć w momencie zakupu. Jeśli kupisz niepolerowane ogrodzenie, po jego montażu konieczne jest nałożenie warstwy ochronnej. Gwarantuje ochronę przed korozją i rdzą, więc w nadchodzących latach będziesz musiał tylko odmalować.

 

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że coraz więcej producentów podaje wiele użytecznych wskazówek dotyczących konserwacji, których należy przestrzegać. Na przykład: mech, który może uszkodzić żelazo, jak sobie z tym poradzić, a także ochrona przed zadrapaniami i rdzą.

Kto jest zdeterminowany i zafascynowany licznymi możliwościami zastosowania kutego żelaza w architekturze, naprawdę ma świetny wybór. Oto klasyka: ściana z kamienia naturalnego i drzwi ogrodowe z kutego żelaza.


Oto kolejna bardzo popularna kombinacja: marmurowe płyty, naturalny kamień i poręcz z kutego żelaza. Niektórym może się to wydawać przestarzałe, ale balustrady z kutego żelaza są bardziej nowoczesne niż kiedykolwiek. Drogim, ale skutecznym rozwiązaniem dla domu są schody z drewna wiśniowego i żelazne balustrady.

 

Jeśli wnętrze tego wymaga, balustrady można pomalować na różne kolory - na przykład na złoto. Spiralne schody z żelaza i betonu nadają wnętrzom klasyczny wygląd. Dodaj jeszcze odrobinę przytulności do ogrodu i domu za pomocą ogrodzenia, bramy lub spiralnych schodów z kutego żelaza, doradzają projektanci.

Meble kute mogą być ozdobione nowoczesnymi elementami śródziemnomorskimi, klasycznymi lub mitologicznymi, przyciągają uwagę i mogą podkreślać styl budowy domu, a także styl projektowania ogrodu.

 

Zalety kutego żelaza:

Łatwy w utrzymaniu
Zauważalne natychmiast
Spełnia swój cel
Długa żywotność wykonanych z niego konstrukcji metalowych
Wytrzymuje warunki atmosferyczne (na zewnątrz)
Można go kształtować na wiele różnych sposobów, kolorów, kształtów i rozmiarów
Dostosowuje się do życzeń klienta
Daje poczucie przytulności i starożytności
 

Bardzo ważna wskazówka. Metalowe ogrodzenia należy czyścić co 2 lata „czystą wodą”, bez środków czyszczących i bez środków ściernych. Zapobiega to rozwojowi mchów i glonów, które mogą powstawać z kurzu i wody deszczowej.
Ogrodzenia - służą nie tylko do zapobiegania włamaniu. Są stabilne i trwałe, wytrzymują burze, są w różnych wzorach.

 

I coś z kuchni do „wznoszenia” żelaza. Ogrodzenia są cynkowane ogniowo, pokryte mieszanką proszków, dzięki czemu żelazo dostaje twardą warstwę, na którą nic nie ma wpływu. Jego kolor może ulec zmianie zgodnie z katalogiem farb metalicznych.

Spójrz na nasze schody metalowe wewnętrzne!

Leave a Comment