CZYM JEST DOM PASYWNY?

Posted by seo 12/05/2020 0 Comment(s)

Czy wiesz, co to jest dom pasywny? Trudno sobie wyobrazić, że jest to zaawansowany model domu niskoenergetycznego.


Nawet w Bułgarii domy pasywne wchodzą w wolnym, ale pewnym tempie, a coraz więcej osób zwraca się ku zrównoważonym rozwiązaniom zarówno dla mieszkania, jak i domu. Ale co dokładnie oznacza tutaj słowo „pasywne”? Sekret tkwi w szczegółach i doskonałej symbiozie między nimi, która buduje gospodarstwo domowe, które oszczędza energię i ma minimalny wpływ na środowisko. W tym przypadku energooszczędne urządzenia, metalowe schody i stalowe dachy nie wystarczą, aby zmienić dom w pasywny. W rzeczywistości gospodarstwa domowe, niezależnie od tego, czy znajdują się w mieszkaniu, czy w domu, otrzymują certyfikat bierności tylko wtedy, gdy spełniają surowe wymagania.

W przeciwieństwie do domów niskoenergetycznych, które charakteryzują się tylko dobrą izolacją termiczną, grubymi oknami i źródłami odnawialnymi, dom pasywny musi mieć zużycie paliwa płynnego maksymalnie 1,7 litra na metr kwadratowy rocznie. Dom pasywny ma minimalną liczbę urządzeń grzewczych i opiera się całkowicie na źródłach pasywnych w celu uzyskania energii. takie są energia słoneczna, ciepło uwalniane z urządzeń, a do nich dodawana jest idealna szczelność. Maksymalne roczne zużycie energii powinno wynosić 15 kWh na metr kwadratowy M.

Pamiętaj, że nawet jeśli mieszkasz w mieszkaniu, podczas renowacji przy użyciu odpowiednich materiałów można również osiągnąć pasywny projekt. Oczywiście izolacja termiczna, wentylacja i ogrzewanie muszą spełniać surowe normy.

Dom pasywny zapewnia wyjątkową redukcję kosztów na dłuższą metę, a wysoka inwestycja zwraca się wielokrotnie i staje się nowoczesnym i wydajnym sposobem na zintegrowanie zrównoważonego projektowania z budownictwem.

Ludzie, którzy czytają ten artykuł, są również zainteresowani giderami.

Spójrz na nasze metalowe schody zewnętrzne!

Leave a Comment