METALOWA STRUKTURA O RÓŻNYCH LOKALIZACJACH

Posted by seo 12/05/2020 0 Comment(s)

Portugalskie studio „Like architects” tworzy metalową konstrukcję dla miasta Porto, która składa się z naprzemiennych metalowych schodów i tarasu. Obiekt jest na cześć dwóch elementów architektonicznych, które są uważane za niezbędne w konstrukcji wyglądu urbanistycznego.


Podobnie jak architekci, stworzył instalację z sześcioma metalowymi częściami podzielonymi na dwie części betonową podstawą. Trzy spiralne schody w kolorze fioletowym są połączone i prowadzą do mini tarasu znajdującego się na szczycie obiektu.

Chodzi o oddanie hołdu balkonowi i schodom, które według projektantów są „nasycone tożsamością miasta Porto”.

Statyw został po raz pierwszy pokazany na prostokątnym placu Largo dos Sao Domingo w marcu, a następnie pojawia się regularnie w nowych lokalizacjach i w nowym kolorze.

Koncepcja została zbudowana tak, aby wieża mogła łatwo zmienić swoje położenie. Baza pozwala na dostosowanie się nawet do bardziej stromych obszarów. Mała skala atrakcyjnego obiektu tworzy tymczasową i odmienną atmosferę miejską.

Zespół odpowiedzialny za projekt składa się z kilku utalentowanych architektów i artystów. Umiejętne połączenie designu i sztuki zamienia instalację w rozpoznawalne arcydzieło.

Idea budowy jest również postrzegana z filozoficznego punktu widzenia. Element nieskończoności i łączności jest spleciony we wszystkich swoich wymiarach, a symbole oczekiwania i zejścia odzwierciedlają dobre i złe chwile w ludzkim życiu.

Instalacja ma na celu spontaniczną interakcję z przechodniami, a także integralną część wydarzeń, takich jak koncerty, gry lub tematyczne seminaria artystyczne.

Turyści korzystają z metalowych schodów, aby szybko się wspinać i znaleźć lepszą okazję do robienia oryginalnych ujęć. Zdjęcia z góry często zawierają kolorowe schody. Dzieci wspinają się i bawią niestrudzenie, tworząc w innych zrelaksowany i pozytywny nastrój.

Kolejny dowód na to, że metalowe schody mogą być miejscem spotkań ludzi o różnych zainteresowaniach, w różnym wieku, z różnych lokalizacji. Ponieważ rzeczy wysokiej jakości nie pozostają niezauważone.

Spójrz na nasze schody zewnetrzne!

Leave a Comment