CIĄGŁE SCHODY METALOWE ŁĄCZĄ 8 PODŁÓG BUDYNKU

Posted by seo 12/05/2020 0 Comment(s)

Czy duża metalowa konstrukcja może dobrze wyglądać? Gdy zobaczysz ten projekt, sam odpowiesz na pytanie.

Niemiecki architekt Florian Bush opracował spektakularny projekt stworzenia ciągłej przestrzeni schodowej, podzielonej na 8 poziomów, aby maksymalnie wykorzystać wąską przestrzeń między 2 budynkami.

Każdy poziom jest połączony metalowymi schodami i platformami, które mają kształt jednej konstrukcji.

Setki drewnianych listew rozmieszczonych są w siedmiu sekcjach o różnych wysokościach na elewacji, aby pokryć liczbę poziomów wewnątrz budynku. Są one ustawione pod kątem, aby stworzyć efekt mory po drugiej stronie fasady.

„Wnętrze budynku pozostaje bardziej ukryte. „Patrząc na to, nigdy nie wiadomo dokładnie, ile jest pięter i jak głęboko jest”, mówi architekt.

Kratki, oprócz estetycznego widzenia, są również dość praktyczne. Pozwalają na naturalne światło docierać do wnętrza budynku, nie ujawniając wiele o działaniach, które się w nim odbywają, a także o tym, jaki jest jego główny cel.

Każdy poziom konstrukcji ma ściany z polerowanego betonu, podłogi są podparte metalowymi płytami, pozostając otwartymi na dole, aby utworzyć sufit na niższym poziomie. Czarne schody unoszą się na środku konstrukcji. Jest on montowany w sekcjach spawanych na miejscu.

Architekt podjął świadomą decyzję o stworzeniu wysokiego budynku bez windy, która oddziela poziomy, ale zapewnia naturalną spójność. W ten sposób działka o powierzchni 50 metrów kwadratowych, pochodząca z XVI wieku, staje się prawdziwą sztuką. Przed wykonaniem projektu na jego miejscu wybudowano dwa małe domy. Ulica znajduje się w pobliżu bardzo tętniącej życiem okolicy, pełnej sklepów, barów, restauracji, w których tętni życie nocne.

 Projekt niemieckiego architekta jest kolejnym dowodem na to, że wejście metalowych schodów jako kluczowego elementu w projekcie zmienia ogólny wygląd każdego budynku i nadaje ekscentryczny styl.

Spójrz na nasze schody metalowe zewnętrzne do samodzielnego montażu!

Leave a Comment